Sınavlar nasıl değerlendiriliyor?

admin

Sınavlar nasıl değerlendiriliyor?Sınavlar nasıl değerlendiriliyor?


Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre yapılır.

Çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanan tüm sınavlar bilgisayarla değerlendirilir. Sınavların değerlendirilmesinin yanısıra notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında da bilgi işlem yöntemlerinden yararlanılır.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak bir, iki veya dört kitapçık türü kullanılır.

Cevap kağıdına kodladığınız her cevabın değerlendirilmeye alınması için ilgili dersin adının yazılı olduğu sütunu işaretlemeniz gerekir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez.


Açıköğretim Sistemi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm sorular ve cevapları #sor|izle|öğren ile http://aofsss.anadolu.edu.tr adresinde.

#‎AnadoluÜniversitesi
http://www.anadolu.edu.tr

#‎AçıköğretimSistemi
http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaralarımız
Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26

Bu video işitme engellilere uygun olarak hazırlanmıştır.


 


  • BENZER BAŞLIKLAR
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir