Sınava giriş yerleri nasıl belirleniyor? Adresimize yakın okullarda sınava girebilir miyiz?

admin

Sınava giriş yerleri nasıl belirleniyor? Adresimize yakın okullarda sınava girebilir miyiz?Sınava giriş yerleri nasıl belirleniyor? Adresimize yakın okullarda sınava girebilir miyiz?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin sınavları, toplu ve oturumlu olarak illerde ve bazı ilçelerde yapılıyor biliyorsunuz. Öğrenciler, üniversitemizin belirlediği buradaki sınav merkezleri arasından kendilerine uygun olanı seçebiliyorlar. Sınava giriş yerleri belirlenirken de sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığına bakılıyor. Dikkate alınanlar arasında ayrıca, öğrencilerin salona yerleştirilmeleri, sorumlu oldukları dersler, kayıtlı bulundukları sınıf gibi ölçütler de var. Bu nedenle toplu sınav ataması anında, herhangi bir öğrencinin yerini değiştirip, başka bir salon veya binaya atamamız mümkün değil.


Açıköğretim Sistemi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm sorular ve cevapları #sor|izle|öğren ile http://aofsss.anadolu.edu.tr adresinde.

#‎AnadoluÜniversitesi
http://www.anadolu.edu.tr

#‎AçıköğretimSistemi
http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaralarımız
Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26


 


  • BENZER BAŞLIKLAR
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir