Şifremi bilmiyorum, yeni şifre nasıl alabilirim?

admin

Şifremi bilmiyorum, yeni şifre nasıl alabilirim?Şifremi bilmiyorum, yeni şifre nasıl alabilirim?


Bir Açıköğretim öğrencisi olarak web üzerinden sunulan hizmetlere ulaşabilmeniz için mutlaka şifrenizin olması gerekiyor. Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifre almanın farklı yolları var.

Size en yakın AÖF bürosuna kimliğinizle gidip yeni bir şifre alabilirsiniz.

Büroya gidecek vaktiniz yoksa fakültemiz sistemine kayıtlı güncel cep telefonunuzdan 850’li hattımızı ya da 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Sesli yanıt sistemiyle yeni şifreniz, SMS olarak cep telefonunuza gelecektir.

Yeni şifre almanın en kolay yolu ise şifre hatırlatma sayfası. Bu sayfaya http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bölümündeki “Şifremi unuttum” bağlantısından erişmek mümkün. Şifre hatırlatma sayfasına ilk olarak T.C. kimlik numarasıyla giriş yapılır. Sonrasında gelen ekranda kayıtlı numara kontrol edilerek “devam et” tuşuna basılır. Ve “Evet, güvenlik kodu ve şifre yukarıdaki numaraya gönderilsin” seçeneği işaretlenir. Bu işlemin ardından gelen güvenlik kodunu sayfaya yazdığınızda, cep telefonunuza yeni şifreniz gönderilecektir.


Açıköğretim Sistemi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm sorular ve cevapları #sor|izle|öğren ile http://aofsss.anadolu.edu.tr adresinde.

#‎AnadoluÜniversitesi
http://www.anadolu.edu.tr

#‎AçıköğretimSistemi
http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaralarımız
Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26

Bu video işitme engellilere uygun olarak hazırlanmıştır.


 


  • BENZER BAŞLIKLAR
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir