İstanbul Üniversitesi AÖF Bölümleri 2015-2016 Harç Ücretleri

admin

İstanbul Üniversitesi AÖF Bölümleri 2015-2016 Harç Ücretleriİstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bölümlerine ilk yerleştirme, ek yerleştirme, ikinci üniversite ve yurtdışından kayıt olacak olan öğrenciler için 2015-2016 eğitim yılı eğitim harç ücretleri belirlendi. Açıköğertim olarak 6 önlisans bölümü ile eğitim vermektedir. Bu bölümlere İlk Yerleştirme ile kayıt olacak olan öğrenciler harç ücretlerini kayıt tarihleri olan 03-07 Ağustos 2015 arasında yatırmak zorundadır.

Açık Öğretim Fakültesi programlarının harç ücretleri kapsamında yer alan katkı payları, yani dönemlik yatırılması zorunlu olan ücretler, yeni çıkan yasa gereği üniversiteler tarafından alınmamaktadır. Sadece materyal ücretleri, yani öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ders notları veya telifli eserlerin öğrencilere internet üzerinden ulaştırılması için yapılan çalışmaların bedeli, dönemlik olarak öğrencilerden alınmaktadır. Materyal ücretleri ilgili bölümlere göre Üniversite Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi programlarına ilk ve ek yerleştirme ile kayıt yaptırılırken yatırılması zorunlu olan materyal ücreti 2015 yılında dönemlik olarak 325tl dir.

Açık Öğretim Fakültesi programlarına Sınavsız İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptırılırken yatırılması zorunlu olan materyal ücreti 2015 yılında dönemlik olarak 370tl dir.

Açık Öğretim Fakültesi programlarına Yurtdışından Kayıt Olacak Öğrenciler kayıt yaptırılırken yatırılması zorunlu olan materyal ücreti 2015 yılında Lisans Bölümleri İçin dönemlik olarak 770,45tl, Önlisans Bölümleri İçin 684,95tl dir.

Ayrıca AUZEF kapsamında eğitim veren Halkla İlişkiler ve Tanıtım uzaktan öğretim bölümü için dönemlik 728tl, Endüstri Mühendisliği Uzaktan Öğretim bölümü için ise dönemik olarak 1008tl alınmaktadır.

Açık Öğretim materyalinden elde edilen gelirler, ilgili birimin ya da yükseköğretim kurumunun mal ve hizmet alımlarında kullanılmak üzere tahsil edilmektedir. İlgili programın ders notları, telifli eserlerin düzenlenmesi, dijitalleştirme, sunma, SCORM uyumları, redaksiyon, grafik tasarım, illüstrasyon, belgesel, kişisel öğrenim setleri, animasyon, PDF, mp3 gibi bir çok aracın alınması ve bu yöntemler ile hazırlanması için gereklidir.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde yer alan bölümlere ön kayıt işlemini www.auzef.istanbul.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştiren öğrencinin cep telefonuna gelen referans numarası ile birlikte Halkbank şubeleri veya ATM’lerine giderek, kayıt yaptırdığı bölümün materyal ücreti yatırılmalıdır. Kayıt harç ücreti ödenmez ise kayıt işlemi gerçekleşmemektedir.


 


  • BENZER BAŞLIKLAR
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir