[VİDEO] Ders Ekle-Sil İşlemi Nasıl Yapılır?

admin

[VİDEO] Ders Ekle-Sil İşlemi Nasıl Yapılır?[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=A-gkwLAUjvg[/youtube]
Aöf Ders Ekle/Sil işlemi size üst dönemlerden ders alarak okulu erken bitirme, mevcut dönemden ders çıkararak okulu daha uzun bir zamanda ve daha kolay bitirme imkanı verir arkadaşlar.

Arkadaşlar aöf 2014-2015 eğitim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme 23 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayıp 02 Mart 2015 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretli olanlar 03, 04 Mart 2015 tarihlerinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

Aöf kayıt yenileme işlemi iki aşamalı olarak yapılacaktır.
1- İnternetten kayıt yenileme sayfasından ders ekle/sil işleminin yapılması
2- Vakıfbank’a harç ücretinin ödenmesi

1 – İnternetten Ders Ekle/Sil hakkında, madde madde nasıl yapılır sizlere açıklamaya çalışayım.

- Ders ekle/sil işlemini 1.sınıfta okuyanlar yapamazlar. Onlar okulun atadıkları dersleri almak durumundalar.(ÖNEMLİ)
– Üst dönemden ders ekleme işlemini, alt dönemden ders borcu olanlar yapamazlar. Alttan kalan derslerinizi vermeden üst dönemden ders alamazsınız ama ders çıkarabilirsiniz.
– Ders ekleme veya çıkarma işlemi harç ücretleri yatırıldıktan sonra yapılamaz. Dolayısı ile ekleme veya çıkarma yapacaksanız önce bu işlemi sonra harcı yatıracaksınız.
– Ders eklemek veya çıkarmak için http://kayit.anadolu.edu.tr adresine giriyoruz. Burada TC kimlik numaramız ve Aöfbürosundan aldığımız şife ile giriş yapıyoruz.
– Buradan okulun ekstra alabilirsin dediği dersleri eklyebilir, çıkarmak istediklerimizi çıkarabiliriz.

Girdiğiniz sayfa ile ilgili uyarılarıda belirteyim;

*Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 ECTS* krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması yapılmıştır.
*Tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir.
*Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde varsa üst dönemden ders ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS kediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler.,
* Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst dönemin derslerinin tamamı silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ancak tekrar ettiğiniz dersleri silemezsiniz.
* Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Sildiğiniz dersleri daha sonra lgili dönemde almak zorundasınız. Dönemlik-Kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli ders bulunmamaktadır .Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamazsınız.
*Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt yeniletemeyecek, öğrencilik haklarından yararlanamayacak ve sınavlara giremeyeceksiniz.
*Ders ekle-sil işlemi 3 basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermelisiniz. Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

– Çıkardığımız dersleri ancak seneye aynı dönemde alabileceğimizi unutmayalım. Yani ıkarılan dersler aslında bizim okula borcumuzdur ve bu derslerde geçmeden okulu btirip diploma alamayız.

2 – Vakıfbank’a harç Ücretlerini Yatırma ve Kaydın Yenilenmesi
– Ekle sil yaptıysak bankaya gidip harç ücretini yatırabiliriz arkadaşlar.
– Bankaya harç ücretini yatırmadığımız sürece ekle/sil işlemini tekrar yapabiliriz. Her yaptığımızda bir önce yaptığımız silinir en son yaptığımız güncel olur.
– Bankaya harç ücretini ödedikten sonra Aöf bürosuna gidip bu dönem okuyacağımız yeni kitaplarınızı alabilir, Öğrenci kimliklerinizin arkasına bandrol yapıştırtıp, Öğrenci Pasosu için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yıl dersler değiştiği için geçen yılların kitapları yerine yeni kitapları alıp derslere o şekilde çalışmanızı öneriyorum
Bankaya harç ücretini yatırdıktan sonra artık daha ders ekle/sil yapamayız ve derslerimiz seçilmiş olur. Bundan sonra aöf bürosuna gidip kitaplarımızı almak kalıyor geriye.


 


  • BENZER BAŞLIKLAR
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir